Plansze edukacyjne w szczegółowy sposób omawiają budowę oraz funkcje nosa zewnętrznego i wewnętrznego. Przy zmyśle smaku został opisany przekrój języka, jego szczegółowa budowa, a także lokalizacja poszczególnych smaków. Element zaciekawiający ucznia stanowią ciekawostki przypisane do większości narządów.
Filmy tłumaczą sposób działania zmysłów oraz zagrożenia na jakie mogą być narażone. Dzięki symulacjom uczniowie dowiedzą się m.in., które zawody najbardziej potrzebują zmysłu węchu w codziennej pracy, albo dlaczego w dzieciństwie nie lubiliśmy jeść niektórych produktów.
Do dyspozycji nauczyciel ma także testy sprawdzające wiedzę oraz obudowę dydaktyczną, którą może wykorzystać do urozmaicenia swoich zajęć. Program zawiera bogaty materiał edukacyjny wspomagający naukę przedmiotów przyrodniczych w klasach 4-8 szkoły podstawowej oraz na wyższym etapie edukacyjnym (liceum/ technikum).
- 7 multimedialnych plansz edukacyjnych, które w interesujący, nowoczesny
i szczegółowy sposób omawiają budowę, funkcjonowanie nosa i języka oraz ośrodków kory mózgowej, które są odpowiedzialne za zmysł smaku i węchu. - 3 filmy edukacyjne wprowadzające w zagadnienia poruszane w tej części.
- 3 symulacje rozbudzające zainteresowanie uczniów oraz stanowiące materiał powtórzeniowy i utrwalający zdobytą wiedzę.
- Bogata obudowa dydaktyczna zawierająca m.in.: testy, klucze odpowiedzi, karty pracy, materiały do szybkich powtórek (np. plakaty, infografiki, wklejki), obserwacje
i eksperymenty, pakiet pomysłów na lekcje.
Do wszystkich materiałów w programie multimedialnym został nagrany profesjonalny lektor. Ponadto przy elementach opisowych istnieje możliwość zmiany wielkości czcionki, co pozwala na wykorzystanie produktu podczas pracy z uczniami o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych (SPE).
„Science-Lab” przygotowano w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, dzięki czemu nauczyciel może wprowadzić elementy biologii, chemii, czy fizyki w obcym języku. Program może być wykorzystany również za granicą.
Dzięki bogatej obudowie dydaktycznej, na którą składają się karty pracy, pakiet pomysłów na lekcje, doświadczenia, czy materiały powtórzeniowe, nauczyciel zyska wiele możliwości pracy
z programem.
W jej skład wchodzą:
- Testy wraz z kluczem odpowiedzi, które podsumowują wiedzę na temat zmysłu węchu i smaku. Przygotowano je dla dwóch grup, w wersji podstawowej i rozszerzonej, a także w wersji edytowalnej dla Nauczyciela.
- Cykl „Co warto zapamiętać?”, zawierający najważniejsze informacje dotyczące ww. zmysłów. Materiały w formie m.in. plakatów, infografik oraz wklejek do zeszytu.
- Obserwacje i eksperymenty, które przygotowano w oparciu o założenia Podstawy Programowej, a także wychodzące poza obowiązujący zakres.
- Karty pracy angażujące uczniów w omawiane tematy.
- Pakiet kart z pomysłami na zajęcia.
- Dwujęzyczność – umożliwia wprowadzanie elementów języka obcego na zajęciach. przyrodniczych, a także prowadzenie zajęć za granicą.
- Zgodność z Podstawą Programową MEN.
- Obserwacje i eksperymenty.
- Praca z uczniami ze SPE.
- Korelacja międzyprzedmiotowa (biologia, chemia).
- Podnoszenie kompetencji cyfrowych (TIK).
- Licencja na całą szkołę (w pudełku znajduje się m.in. klucz licencyjny oraz naklejka do pokoju nauczycielskiego).
- Praca w wersji online i offline (pendrive dołączony do programu).
- Możliwość uzyskania dofinansowania w ramach projektu doposażania pracowni przyrodniczych.